MŮJ PŘÍBĚH

foto

Jmenuji se Honza Macura, mám skvělou manželku a tři skvělé kluky. Zabývám se řešením problémů jak psychických, tak i těch, které se přímo odráží na fyzickém těle.

Po dokončení studií jsem nastoupil do zaměstnání, které mi nějak osud sám připravil. Ve firmě, která byla sice mimo můj studijní obor, jsem se ale mnoho naučil. Hlavním přínosem byla pro mě práce s lidmi, kteří mi ukazovali, jak to dobré, tak to ostatní. Už v té době jsem zjišťoval, že nějak více vnímám, a to mi velmi pomáhalo při mé práci. Práce byla časově náročná a když jsem k tomu ještě stavil náš domeček, tak se mi to posléze odrazilo na zdraví. Prošel jsem nakonec 5-ti operacemi, ale stav se nezlepšoval, spíše naopak. Pochopil jsem, že takhle to dál nejde. Bylo ale těžké uvěřit v sebe, když dle lékařů už jsem byl skoro invalida. Začal jsem postupně měnit své návyky, způsoby a měnily se najednou i vztahy s lidmi. Chtěl jsem víc, než dělat vše stále dokola, nechat se manipulovat okolím a nechat se vtáhnout do té jednoduché opakující se reality. Zajímal jsem se proto více o alternativní přístupy, bylinky, četl různou duchovní literaturu a potkával najednou nové lidi se stejným zájmem. Potkal jsem v životě i mnoho lidských andělů, kteří mi velmi pomohli a nasměrovali mně tak na cestu, po které kráčím. Moc jim za to děkuji.

Poté jsem začal chodit na různé kurzy, kde jsem zažíval další nepoznané věci, o kterých jsem předtím neměl ani ponětí. Začal jsem kurzem Chůze naboso, kde jsem zjistil vše o našich chodidlech. Poté jsem si vyzkoušel praktický kurz ledového muže Wim Hofa, kde jsem objevil vnitřní sílu těla a kouzelné možnosti našeho dechu, kterým si můžeme ovlivňovat náš organismus a klidně se i třeba v zimě ponořit do ledové vody. Dále přišly kurzy Reflexní terapie, které mi ukázaly skutečnou pravdu o našem těle, o našem vztahu k sobě samým, co vše si sami vytváříme, co jsme schopni sami zvládnout, jak se pracuje s vědomím a podvědomím, uzdravování přes třetí osobu, nebo i na dálku. V praxi jsem si poté i s klienty mnohé vyzkoušel a jejich uzdravení mi bylo odpovědí, že je to správná cesta. Začal jsem vše ještě více vnímat a cítit vnitřně. Navíc i moje bývalé zdravotní problémy postupně zmizely – možná už neměly tolik pozornosti. Dalším energetickým kurzem „Terapeut psycho-energetické transformace/Kouč“ se mi ještě více otevřely možnosti, jak uzdravovat sebe, tak i ostatní. Pochopil jsem trošku jiným směrem, jak v nás vznikají naše problémy, nemoci, zranění, závislosti apod. Dalším kurzem byla Kraniosakrální rezonance cestou hluboké meditace,  kde je vše vlastně o tom, že naše tělo ví co potřebuje, jen je třeba mu dát uvolňující prostor. Aby vše bylo v souladu, je zapotřebí se stále učit,  vnímat sám sebe, být co nejvíce v klidu a posouvat se blíže ke svému zdroji. K tomu mi pomáhají mi blízcí, přátelé a úplně všichni které potkám. 

Učím se vnímat a poslouchat naši duši, která nám přes tělo posílá signály, nebo říká, co děláme či neděláme správně. Pokud si to uvědomíme a chceme, lze vše změnit. A pokud něco opravdu chceme, vím i z vlastní zkušenosti, že toho lze dosáhnout. Učím se nestále a přicházejí tak stále nové a nové ….. .

Tato práce (koníček) mně prostě moc baví a především naplňuje.

ABSOLVOVANÉ KURZY

Absolvovaný kurz Chůze naboso

Chůze naboso

Zde jsem zjistil teoreticky i prakticky vše o našich chodidlech a dodnes to svobodně praktikuji.

Vše začíná od země. Naše chodidla nám to řeknou, pokud jim to umožníme. Když si to dovolíme a odstraníme filtr (obuv, ponožky), zjistíme, co vše lze vnímat a co nám zůstalo skryté. Chodidla mají své oči a dokážou se samy přizpůsobit každé nerovnosti, či překážce. Také mají svá čidla a termostaty, které aktivují celý náš vnitřní systém. Bosou chůzí je navíc masírujeme a přes reflexní plošky tak dochází ke stimulaci celého našeho těla a celkovému zlepšení našeho zdravotního stavu.

Bosé nohy nám tak dávají určitý pocit svobody, větší oporu, pevnější zdraví a vnitřní jistotu.

Absolvovaný kurz Vystav se chladu

Vystav se chladu

Praktický kurz ledového muže Wim Hofa, kde jsem objevil skrytou vnitřní sílu těla, mysli a kouzelné možnosti našeho dechu, kterým dokážeme ovlivňovat celý náš organismus. Dech nás umí léčit. Když ještě přenastavíme svou mysl na schopnost přijímat léčivý chlad, tak se můžeme i klidně s radostí v zimě ponořit do ledové vody. Můžeme se tam zaposlouchat do svého nitra a dovolit vodě nám pomoci. Po vynoření pak vnímáme obrovský přísun tepla a energie, kdy naše tělo aktivuje i vnitřní termoregulaci. Tímto dochází k posílení sebedůvěry, k odstranění stresu, přílivu nové čisté energie, k posílení imunitního systému a zdraví.

Reflexní terapie

Reflexní terapie

Kurzy Reflexní terapie mi ukázaly a ukazují skutečnou pravdu o našem těle, o našem vztahu k sobě samým, co vše si sami způsobujeme, co jsme schopni sami zvládnout apod. Více...

Reflexní terapie Duše a Virtuální konstelace

Reflexní terapie Duše a Virtuální konstelace

Tyto kurzy mě naučily nahlédnout do zapomenuté kritické situace, která je uložena v podvědomí a způsobuje nám daný problém. Tato situace se nám vybaví a postupně uvádíme do rovnováhy. Je vhodná pro jakýkoliv problém. Více...

Psycho-energetická transformace

Terapeut psycho-energetické transformace/Kouč

Na kurzu jsem se seznámil s 30 technikami a metodami pro odstranění psychických i fyzických problémů. Tyto metody probíhají na úrovni podvědomí a zapojuje se i práce s tělem. Více...